Noc s Andersenem v MŠ

/ 9 dubna, 2018/ Mateřská škola

Z noci 23.3. na 24.3. byl pořádán 18. ročník Noci s Anderesenem. Vybrali jsme si téma Josef Čapek

Povídání o pejskovi a kočičce – Jak pekli dort. Začali jsme v 18 hodin malou noční bojovkou po fáborcích, které nás zavedly k zahradě, kde jsme našli prázdnou formu od dortu a prožili si to zklamání pejska a kočičky nad snědeným dortem. Zklamání netrvalo dlouho a my objevili velký poklad. V bříškách nám začalo kručet a tak jsme se vydali do MŠ a snědli co nám rodiče připravili na tzv.druhou večeři. Také jsme trochu výtvarničili. Každý si  vytvořil z kulaté papírové krabičky od sýru dort, který jsme ozdobili svíčkou a krepový papír představoval šlehačku, červený zas jahody a naše fantazie nebrala konců. Pak jsme se ztišili na našem paloučku, každý si vzal svoji knížku a četli si ten příběh a znovu ho prožívali a také kreslili na tabuli, co vše do dortu dali pejsek s  kočičkou. Také se děti dozvěděly něco o panu Čapkovi, že poradil svému bratrovi do jeho knihy R.U.R. slavné slovo – ROBOT.

Ráno děti dostaly medaile, pamětní list a další pěkné dárky, které zasponzorovali naši skvělí rodiče.

Ty jsme ráno pozvali na snídani, protože nám napekli tolik dobrot, že jsme to nemohli ani  sníst.

Dětem se akce moc líbila, některé spaly poprvé samy od rodičů. My paní učitelky jsme byly také spokojené, ale nevyspalé. Tak se všichni pochválíme – děti, rodiče a paní učitelky.

Share this Post