Projekt Čtenářské kluby

/ 23 září, 2017/ Školní akce

Naše škola je druhým rokem zapojena do projektu školních čtenářských klubů určených pro děti z prvního stupně. Jedná se o dvouletý projekt, v rámci kterého je vybrané skupině dětí prvního stupně umožněno zdarma navštěvovat jednou týdně čtenářský klub pod vedením učitelky a knihovnice, a to za podpory regionální metodičky Nové školy o.p.s. V rámci projektu byla školní knihovna zároveň vybavena novým nábytkem a především knihami za více než sto tisíc korun. Mimo pečlivě připraveného programu každého setkání a drobných dárků na děti čeká např. návštěva klubu v jiné škole, návštěva městské knihovny, v říjnu beseda s Magdou Rutovou, v prosinci beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a celá řada dalších čtenářských zážitků. Tento čtvrtek jsme se sešli v letošním školním roce poprvé a děti se do klubu moc těšily, dokonce natolik, že daly přednost čtení před akcí ve školní družině 🙂 a z toho máme po celoroční snaze upřímnou radost 🙂

Informace o čtenářských klubech na internetu.

 

Share this Post