Projekt Čtenářské kluby

Projekt Čtenářské kluby

Naše škola je druhým rokem zapojena do projektu školních čtenářských klubů určených pro děti z prvního stupně. Jedná se o dvouletý projekt, v rámci kterého je vybrané skupině dětí prvního stupně umožněno zdarma navštěvovat jednou týdně čtenářský klub pod vedením učitelky a knihovnice, a to za podpory regionální metodičky Nové školy o.p.s. V rámci projektu byla školní knihovna zároveň vybavena novým nábytkem a především knihami za více než sto tisíc korun. Mimo pečlivě připraveného programu každého setkání a drobných dárků na děti čeká např. návštěva klubu v jiné škole, návštěva městské knihovny, v říjnu beseda s Magdou Rutovou, v prosinci beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a celá řada dalších čtenářských zážitků. Tento čtvrtek jsme se sešli v letošním školním roce poprvé a děti se do klubu moc těšily, dokonce natolik, že daly přednost čtení před akcí ve školní družině 🙂 a z toho máme po celoroční snaze upřímnou radost 🙂

Informace o čtenářských klubech na internetu.

 

Sdílení na sociální síti ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email