9.třída – Legiovlak

9.třída – Legiovlak

U příležitosti 100 let vzniku Československé republiky a 100 let od konce 1. světové války navštívili deváťáci nádraží Dejvice, kde měl zastávku legionářský vlak. Ten putuje po celé republice a tvoří ho 13 zrekonstruovaných vagonů. Těmito vlaky se přepravovaly desetitisíce čs.legionářů  v letech 1918 – 20 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále. Vlak se skládá z polní pošty, zdravotního, filmového, velitelského, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského, ubytovacího vozu. Ve všech vozech je věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, originální exponáty a několik stovek fotografií, které mapují historii čs.legií. Nejen touto akcí si žáci připomínají osudové osmičky naší historie- další byla výstava Doteky státnosti, Made in Czechoslovakia, následně výstavaTotalita na Letné a další.

Sdílení na sociální síti ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Email this to someone
email