Gotická Praha a příběh Pražského hradu- 7.třída

/ 26 května, 2017/ Školní akce

Sedmáci se prošli gotickou Prahou. Nejdříve si podrobně prohlédli Pražský hrad, Katedrálu sv. Víta, Václava a  Vojtěcha, Zlatou uličku, podívali se i do Daliborky na mučicí nástroje. Poté zašli do podzemí na výstavu “Příběh Pražského hradu”. Ta je rozdělena na různá témata – příběh patronů, církve a katedrály, pohřbívání, korunovací…Na trase jsou interaktivní programy s vizualizací stavebního vývoje Pražského hradu a velké množství exponátů. Po této náročné akci jsme se  vydali námi upravenou ” královskou cestou” až na náměstí Republiky. Po trase žáci poznávali gotiku a závěrečná křížovka na získané znalosti již byla pro všechny hračkou.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”8″ gal_title=”19.5.2017 – Pražský hrad”]

 

Share this Post