MŠ – “školkovné”

Vážení rodiče,

po dobu uzavření MŠ neplatíte “školkovné”. Vyúčtování již zaplacené částky bude řešena po otevření mateřské školy.

Děkuji za pochopení.

Petra Jehnová

 

 

Změna termínu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání

Vážení rodiče,

zápis do prvního ročníku základního vzdělávání se bude konat v době od 6.4 do 19.4.2020. Dokumenty potřebné k zápisu a podrobnosti týkající se zápisu naleznete na odkazu ZDE.

Žádost o přijetí, zápisní list a kopii rodného listu dítěte můžete v uvedené době zaslat škole soukromou datovou schránkou (IDS školy: ketygnu), mailem (reditelka@zs-strozziho.cz, zastupkyne@zs-strozziho.cz) s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email), poštou  (doručení do 15.4.2020 včetně), vhozením dokumentů v zalepené obálce nadepsané “Zápis 2020” do označené schránky na bráně školy ve všedních dnech od 8.00 do 15.00 hod., ve výjimečných případech osobně po předchozí domluvě s vedením školy.

Všechny dokumenty jsou ke stažení na webových stránkách školy, v uvedených časech na bráně školy, k vyzvednutí jsou také v kanceláři školy po telefonické předchozí domluvě.

Zájem o jazykovou (bilingvní) třídu uvádějte na zápisním listu. Zde také uveďte, na jakou mailovou adresu škola zašle registrační číslo, pod kterým bude na webových stránkách školy uvedeno přijetí dítěte k základnímu vzdělávání. Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bude zveřejněno do 5.5.2020.

Letošní zápis probíhá bez motivační části (bez dětí). Děkujeme za pochopení a těším se na shledání.

Petra Jehnová

Nabídka pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 7 a 8

Pedagicko-psychologická poradna připravila informace pro děti a rodiče k aktuální situaci. Pro předškoláky a jejich rodiče také informace o rozvoji zrakové percepce. Poradna také společně s ostatními PPP vytvořili web: www.spoludoma.cz , kde lze najít tipy, rady a organizační záležitosti.

Nabídka interaktivních materiálů na doplnění domácí přípravy žáků

Škola obdržela několik nabídek na podporu domácí přípravy:

a) https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

b) Češtinu a matematika pro 1. a 2. stupeň: https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

c) Pro žáky prvního stupně: https://skolakov.eu/

d) Nakladatelství Fraus nabízí zdarma všechny své elektronické učebnice pro ZŠ: https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

e) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA – materiály pro první i druhý stupeň:
https://www.nns.cz/…/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vy…/…

f) Online procvičování pro žáky ZŠ: https://www.skolasnadhledem.cz/

g) Výuku jazyků online pro děti a žáky zdarma naleznete na jazyky-online.info

h) https://khanovaskola.cz/

i) https://www.matika.in/cs/

j) https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-skoly-elearning-programy-ucitele-deti-studenti-vyuka-doma.A200311_102041_domaci_brzy

k) Bezpečný internet: https://www.kpbi.cz//

Mimořádná opatření vlády – uzavření školy (25.3.2020)

S největší pravděpodobností se uzavření škol prodlouží. Posílám základní informace k zadávání domácí práce pro naše žáky.

  • Všichni žáci pravidelně dostávají zadanou práci od svých třídních učitelů (nebo učitelů daných předmětů) .Pro 1.stupeň bude práce zadávána v pondělí a ve středu z předmětů Čj, Mat, ČS, Aj, pro 2.stupeň v pondělí (Mat,Děj), v úterý (Př, Čj, Zem), ve středu (Ch, Aj), ve čtvrtek (Fy, Nj). Pro zpětnou vazbu prosím použijte domluvenou komunikaci, žáci mohou pedagogům telefonovat na nabídnuté tel. číslo od pondělí do čtvrtka v době od 9.00 do 13.00 hod.
  • V případě, že delší dobu práci nedostanete a máte podezření na poruchu v komunikaci, napište prosím na zastupkyne@zs-strozziho.cz, reditelka@zs-strozziho.cz
  • Jsme si vědomi toho, že někteří žáci jsou mimo domov, u prarodičů, na chalupách a hodně z nich nemá přístup k internetu přes počítač, jen prostřednictvím chytrého telefonu nebo má přístup pouze přes rodiče v práci apod., někdo nemá nyní k internetu žádný přístup. U mnohých je omezující i jejich nedostačující schopnost pracovat s počítačem.
  • Ke komunikaci s žáky využívají učitelé různé způsoby dle svých možností: e-mail, telefon, Skype, Viber, WhatsApp, Google Classroom apod. (téměř všichni pracují z domova, jelikož škola nemůže poskytnout ochranné pomůcky nebo pečují o své děti, rodiče apod.). Pochopte prosím, že pro výuku on-line nemá škola potřebné vybavení a ne každý pedagog by rád osobně pracoval přes kameru na Internetu. Může se stát, že pedagog na váš mail neodpoví obratem. Buďte prosím trpěliví, učiní tak druhý nebo další den.

Ošetřovné

Vážení rodiče, žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření ZŠ nebo MŠ zasílejte na adresu: skolahospodarka@zs-strozziho.cz

Není potřeba vyzvedávat žádost osobně, paní hospodářka vám potvrzenou žádost pošle mailem.

Děkuji. Petra Jehnová

 

Učební materiály

Vážení rodiče,

nabízíme Vám možnosti, které Vám v této nelehké době usnadní domácí výuku vašich dětí. Kromě úkolů od našich pedagogů, se kterými jste v mailovém (telefonickém) kontaktu, využijte prosím následujících možností:

1) https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/

2) naše škola využívá výukové programy od Didakty. Dnes jsme dostali nabídku pro učitele a žáky využívat po dobu uzavření škol všechny výukové programy zdarma.

Informace Didakty pro používání:

Přístupové kódy na www.didakta.cz pro vaši školu:
Login: crna1146@didakta.cz
Heslo: KX3C

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).  Akce platí do odvolání – předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

V případě potřeby se prosím obracejte na své třídní učitele nebo vedení školy.

Petra Jehnová

(14.3.2020)

Karanténa

Vážení rodiče,

vzhledem k nařízené karanténě na celém území České republiky je škola pro veřejnost uzavřená po celou dobu trvání karantény.

S pedagogy a vedením školy je možné komunikovat pouze elektronicky nebo telefonicky.

Děkuji za pochopení.

Petra Jehnová

Uzavření mateřské školy

Krizový štáb Prahy 8 rozhodl o uzavření všech mateřských škol v Praze 8 s platností od 16.3.2020 do odvolání.

Děkuji za pochopení.

Petra Jehnová